Pomiń zawartość →

2 Broke Girls

Szczerze to nie ma się do czego przyczepić. No chyba, że ktoś jest szczególnie wrażliwy i nie lubi np. żartów z mniejszości etnicznych, gejów, kobiecej fizjologii, seksu, więzi rodzinnych albo z końskiej kupy. Jeśli takie rzeczy nie stanowią problemu, to jest to serial dla was.

A o czym jest? Cóż, fabuła jest bardzo aktualna i opiera się na perypetiach dwóch dwudziestokilkulatek żyjących w warunkach skrajnego ubóstwa, czyli wreszcie coś o prawdziwych ludziach, a nie o wiecznie młodych, pięknych i bogatych manekinach, które nawet nie muszą chodzić do pracy. Jedna z bohaterek, Max (dużo seksapilu, cięty język, lekka nadwaga i kiczowaty styl), to typowa przedstawicielka białej biedoty, od dzieciństwa doświadczona przez życie. Pracuje w dosyć obskurnej jadłodajni, a jej ukrytym talentem jest pieczenie niesamowicie pysznych babeczek (w USA chyba nie znają innych wypieków, tak sobie myślę). Druga ze spłukanych dziewczyn to Caroline (mentalny i fizyczny klon Paris Hilton), która do niedawna wiodła żywot bogatej dziedziczki, póki jej tatuś nie poszedł do więzienia za oszustwa finansowe, a ona nie została z niczym. Zatrudnia się w tej samej podrzędnej nowojorskiej jadłodajni, w której pracuje Max (bo tylko tam jej nikt nie zna) i to jest właśnie początek serialowej pięknej przyjaźni. Za namową Caroline Max postanawia zrealizować swoje cukiernicze marzenie i razem otwierają babeczkowy interes (na razie tylko wirtualnie i na zamówienie bo na prawdziwą firmę nie mają i przez resztę odcinków właśnie na nią zbierają). Max natomiast uczy blond przyjaciółkę życia normalnych ludzi, czyli w praktyce, jak sobie radzić z chamstwem, biedą i innymi przeciwnościami losu. Zważywszy na to, że młoda dziedziczka nie przepracowała w życiu fizycznie nawet jednej godziny, wszystko wypada niezwykle komicznie.

Dwie spłukane dziewczyny

Serial jest naprawdę godny polecenia. Nie ma w nim ani jednej nudnej minuty, ani chwili zastoju. Produkcja powinna stać się szczególnie bliska sercom polskich widzów ponieważ pokazuje biedę i zaradność by sobie z nią radzić, kucharz w jadłodajni gdzie pracują dziewczyny, Oleg, mówi ze swojsko brzmiącym wschodnioeuropejskim akcentem, a jego dziewczyna, Polka z pochodzenia, ma firmę sprzątającą o nazwie ,,Wybór Zofii”. Tak moi drodzy. To tego rodzaju serial.

 

Opublikowano w Seriale

5 komentarzy

  1. Mona Mona

    Myślę, że w recenzji nt. tego serialu warto dodać, że jest on zabawny tylko w wersji oryginalne bądź z napisami, bo lektor, przynajmniej na Comedy Central zabija cały humor – zwłaszcza teksty Max czy naszej swojskiej Zośki.

  2. […] po pachy. Źródłem całej żenady, ale i radochy, jest w tym filmie Jennifer Coolige (Sophie z 2 Broke Girls), która gra postać pani Elisabeth Charming. Jest to postać nie mająca pojęcia o realiach […]

  3. […] Whitney Cummings (scenarzystka Dwóch spłukanych dziewczyn i twórczyni serialu Whitney), która nie tylko go reżyseruje, ale i gra w nim główną rolę, […]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *